Poslední publikace
Věstník 2017 / 2 - 3

Program - Archiv akcí

Obytné kolonie Společnosti pro stavbu dělnických bytů v Praze (Mrázovka, Bubny)Místo: Národní technické muzeum (kinosál)

Datum: Pondělí 25.02.2013  /  Čas: 18  /  Přednášející: Mgr. Michal Novotný
více »

Sochy, pomníky a pamětní desky v pražských ulicíchMísto: Jungmanovo náměstí

Datum: Sobota 16.02.2013  /  Čas: 14  /  Přednášející: průvodkyně PhDr. J. Chrastilová
Dozvíte se mnoho zajímavostí o osobnostech, kterénějakým způsobem poznamenaly Prahu. Pořádáno ve spolupráci s agenturou Porta Praga. Sraz ve 14.00 u pomníku Jungmanna na Jungmannově náměstí. Vstupné 60/50 Kč, členové KZSP 20 Kč. více »

Krocínova kašna – památka, kterou je dobré nechat spátMísto: Juditina věž

Fotografie: Datum: Pondělí 11.02.2013  /  Čas: 18  /  Přednášející: PhDr. Kateřina Bečková
Staroměstské náměstí čekají změny: po obnově Mariánského sloupu má dojít k diskusi o návratu dalších zaniklých částí náměstí. Přednáška se bude věnovat jedné z nich – Krocínově kašně. A pokusí se ukázat, proč není dobrý nápad usilovat o její rekonstrukci. více »

Zlatý král a chudý hraběMísto: Juditina věž, Mostecká 1, Praha 1

Fotografie: Datum: Čtvrtek 07.02.2013  /  Čas: 18  /  Přednášející: Václava Kofránková
Přednáška autorky Václavy Kofránkové k vydání její knihy Zlatý král a chudý hrabě / Přemysl Otakar II. a Rudof Habsburský v historické tradici. Kniha představuje první souhrnné zpracování tématu v kontextu české i rakouské historiografie a sleduje, jak se mocenský spor mezi Přemyslem Otakarem II. a Rudolfem I. Habsburským intenzivně promítl do dobové politiky, literatury i výtvarného umění… více »

Vyhlášení ceny Klubu Za starou Prahu pro novou stavbu v historickém prostředí pro rok 2012Místo: Mlýnská kavárna na Kampě

Datum: Úterý 05.02.2013  /  Čas: 19
Klub Za starou Prahu každý rok oceňuje nejzdařilejší vstupy současné architektury do kontextu historického města. Vyhlášení laureáta za rok 2012 tentokrát spadá na první únorové úterý: v rámci velmi silného ročníku se vítěz bude vybírat hned ze sedmi nominovaných. Slavnostní večer bývá unikátní příležitostí, při které se setkávají současní tvůrci a památkáři v přátelské atmosféře a otevřeném dialogu.... více »

Prohlídka románského reliéfu a některých prostor Juditiny věžeMísto: Juditina věž

Datum: Sobota 02.02.2013  /  Čas: 11 a 14
Vstup knihkupectvím Klubu Za starou Prahu, Mostecká 1, Praha 1. Vstupné dobrovolné. více »

Jak vznikaly staré pověsti českéMísto: Národní technické muzeum (kinosál)

Datum: Pondělí 28.01.2013  /  Čas: 18  /  Přednášející: PhDr. Petr Mašek
více »

Anton Erhard Martinelli, architekt knížete Schwarzenberka a vídeňský dvorní stavitelMísto: Juditina věž

Fotografie: Datum: Pondělí 21.01.2013  /  Čas: 18  /  Přednášející: Mgr. Martin Šanda
Přednáška o význameném barokním architektovi, jehož dílo mělo doslova středoevropský rozsah. Pracoval pro Schwarzenberky v jižních Čechách, pro Lichstensteiny na Moravě a dokonce se uplatnil jako dvorní stavitel v centru monarchie. více »

Budování Starého Města pražského za královských PřemyslovcůMísto: Sraz u vchodu do Anežského kláštera z Haštalského náměstí

Datum: Neděle 13.01.2013  /  Čas: 14  /  Přednášející: průvodkyně PhDr. J. Chrastilová
Zajímat nás bude nejen Anežský klášter a jeho zakladatelka sv. Anežka, ale i Václav I. - její bratr a zakladatel Starého Města. Na hranicích tohoto města se také budeme pohybovat. (pozn.: v klášteře se zaměříme na jeho architekturu, do expozice nepůjdeme). Pořádáno ve spolupráci s Klubem Za starou Prahu. Vstupné 60/50 Kč, členové KZSP 20 Kč více »

Prohlídka románského reliéfu a některých prostor Juditiny věžMísto: Juditina věž

Datum: Sobota 05.01.2013  /  Čas: 11 a 14
Vstup knihkupectvím, vstupné dobrovolné. více »