Poslední publikace
Věstník 2024 / 1

Novomlýnská brána definitivně padla

29. 6. 2013: Dlouhodobě kritizovaný projekt novostavby nazývané Novomlýnská brána na nároží Revoluční třídy v předmostí Štěfánikova mostu, jehož realizaci by musel padnout za oběť raně neorenesanční dům čp. 1502 z roku 1869, je definitivně minulostí!


 

Padl díky dvěma důvodům:

1. Ministerstvo kultury ČR neodvolatelně zrušilo ve správním řízení závazné stanovisko magistrátu z prosince 2011, podepsané Janem Kněžínkem. Ministerské rozhodnutí čtěte ZDE.

Shrnutí a komentář čtěte v blogu Kateřiny Bečkové.

2. Objekt čp. 1502 získal nového majitele, který chce přistoupit k řešení celého problému nově a nemá zájem o řešení, které by vyvolávalo konflikt z památkářských či jakýchkoliv jiných hledisek. Investor je však na začátku úvah o budoucím řešení a jako první štaci k diskusi si zvolil Klub Za starou Prahu (asi jako nejhlasitějšího kritika Novomlýnské brány). Schůzka se uskutečnila v rámci jednání domácí rady Klubu dne 26. 6. 2013. Je třeba konstatovat, že investorem a jeho nejbližšími spolupracovníky upřímně vyjádřená snaha Praze prospět a nikoliv škodit vyzněla velmi důvěryhodně.

-beč-