Poslední publikace
Věstník 2022 / 2

Program

Komentovaná prohlíka románského reliéfu a některých prostor Juditiny věže.Místo: Juditina věž

Datum: Sobota 10.12.2022  /  Čas: 14,00  /  Přednášející: Jaroslav Navrátil
Možnost navštívit běžně nepřístupnou Juditinu věž. Prohlídka románského reliéfu a některých prostor věže. Krátká informace o Klubu Za starou Prahu. Vstup knihkupectvím, vstupné dobrovolné. více »

Vesnické obydlí Petrovicka a Nechvalicka v 17. až 19. stoletíMísto: Juditina věž

Fotografie: Datum: Pondělí 12.12.2022  /  Čas: 18,00  /  Přednášející: Ing. arch. Jan Veselý  /  Cyklus: Pondělky ve věži
Přednáška představí výsledky výzkumu o vesnické lidové architektuře 17.-19. století, který proběhl na rozhraní středních a jižních Čech a byl zejména zaměřen na stavby roubené. Sledována byla i hospodářská sociální situace stavebníků. Z výzkumu vznikla výstava, která se letos v létě uskutečnila ve skanzenu Vysoký Chlumec a následně vyšel kritický katalog, který bude také na přednášce prezentován. více »

481. Hovory o PrazeMísto: Národní technické muzeum

Datum: Pondělí 19.12.2022  /  Čas: 18,00  /  Přednášející: Petr Rudolf Manoušek  /  Cyklus: Hovory o Praze
Pan Manoušek je český zvonař a to již ve třetí generaci. Jeho dědeček začínal s profesí zvonaře v Brně a jeho otec měl zvonárnu na Zbraslavi. Mnohá desetiletí také pečoval o zvony katedrály sv. Víta na Pražském Hradě. Přednáška bude doplněna o filmovou ukázku z restaurování Loretanské zvonkohry. více »