Poslední publikace
Věstník 2019 / 2

Program

Hovory o PrazeMísto: Národní technické muzeum

Datum: Pondělí 27.01.2020  /  Čas: 18 hodin  /  Cyklus: 476. Hovory o Praze
Téma bude upřesněno více »

Prohlídka románského reliéfuMísto: Juditina věž

Datum: Sobota 01.02.2020  /  Čas: 11 hodin
První únorovou sobotu bude možné navštívit jedinečný románský reliéf Juditiny věže a některé prostory věže samotné. více »

Nejstarší fotografie PrahyMísto: Juditina věž

Datum: Pondělí 03.02.2020  /  Čas: 18 hodin  /  Přednášející: PhDr. Kateřina Bečková  /  Cyklus: Pondělky ve věži - Jubilejní cyklus ke 120. výročí KZsP
Přednáška se bude věnovat stejnojmenné knize, kterou vydalo Muzeum hl. m. Prahy, Archiv hl. m. Prahy a Ústav dějin umění AV ČR, a představí tak nejstarší fotografie hlavního města zaměřené především na vývoj a specifika fotografického zachycení města v prvních 20 letech používá fotografie v Praze. Autorky knihy se rozhodly systematicky podchytit co nejširší spektrum fotografické produkce nejstaršího... více »

Ochrana vs. rozvoj? Možné přístupy územního plánování k památkovým rezervacím a zónámMísto: Juditina věž

Datum: Pondělí 10.02.2020  /  Čas: 18 hodin  /  Přednášející: Ing. arch. Anna Vinklárková  /  Cyklus: Pondělky ve věži - Jubilejní cyklus ke 120. výročí KZsP
Jsou plošná památková ochrana a rozvoj města v rozporu? Nebo je třeba hledat koncepci rozvoje a způsob regulace, které vyhoví těmto zdánlivě protikladným požadavkům? Na třech studentských projektech, zastupujících tři úrovně územního plánování – koncepci rozvoje (Praha), územním plánu (Mnichovo Hradiště) a regulačním plánu (Praha, Letná) – se pokusíme ukázat, jak lze chránit charakter území... více »

KlementinumMísto: Juditina věž

Datum: Pondělí 17.02.2020  /  Čas: 18 hodin  /  Přednášející: PhDr. Petra Oulíková, Ph.D.  /  Cyklus: Pondělky ve věži
Přednáška přiblíží složitý stavební vývoj nejstarší a největší jezuitské koleje v Čechách, jež dodnes vzbuzuje údiv nejen rozlohou, ale také členitostí – zahrnuje pět nádvoří, dva kostely, několik kaplí, věže, vížky a kolejní křídla. Svým způsobem budí dojem uzavřené pevnosti umocněný i tím, že nedávno revitalizované interiéry Klementina, kde dnes sídlí Národní knihovna ČR, jsou až na výjimky širší... více »

Prohlídka románského reliéfuMísto: Juditina věž

Datum: Sobota 07.03.2020  /  Čas: 11 hodin
První březnovou sobotu bude možné navštívit jedinečný románský reliéf Juditiny věže a některé prostory věže samotné. více »