Poslední publikace
Věstník 2023 / 2 - 3

O čem jsme včera jednali?

24. 1. 2013: Domácí rada Klubu Za starou Prahu včera na své řádné schůzi jednala o těchto bodech:

a) hrozba nešetrné přestavby domu U Sixtů a několika sousedních historických domů mezi Staroměstským náměstím a ulicemi Kamzíkovou a Celetnou pro hotelový provoz (průrazy historickými klenbami pro výtahy, odstranění historických okenních a dveřních výplní, využití románských sklepů pro parní lázně či sauny apod.). K záležitosti Klub zaujme podrobné stanovisko, jakmile se blíže seznámí se záměry investora. Nicméně záležitost není nová, skrytě hrozí již nejméně deset let. 

b) situace v Praze 6: hrozící demolice zajímavé budovy telefonní ústředny, hotelu Praha na Hadovce, výstavba budov kolem Vítězného náměstí. Sledujeme, shromažďujeme informace.

c) proběhlo tajné hlasování o vítězi Ceny Klubu Za starou Prahu za novou stavbu v historickém prostředí. Výsledek, který zná v tuto chvíli jen předseda poroty profesor R. Švácha a tajemník R. Biegel, bude zveřejněn na slavnostním vyhlášení dne 5. února 2013 od 19 hod. tradičně v kavárně Mlýnská na Kampě. Seznam a fotografie nominovaných staveb však bude vyvěšen ještě před vyhlášením na tomto webu.

d) výroční členské shromáždění Klubu (valná hromada) se uskuteční 2. března 2013 v Národním technickém muzeu od 9,30 hod. Členové budou obesláni papírovou pozvánkou, která bude obsahovat členskou známku na rok 2013 a pokyny k zaplacení členského poplatku.

e) věstníky Za starou Prahu vyjdou v jarních měsících dva: jednak zpožděné číslo 3/2013, které bude tematickým speciálem věnovaným Vltavě v centru a na jihu města (naváže na číslo 3/2010 zaměřené na řeku v jejím pražském dolním toku), a jednak tradiční číslo 1/2013.

f) Frankovka z vinařství Kosík

-beč-