Poslední publikace
Věstník 2024 / 1

První ročník Ceny Klubu Za starou Prahu za novou stavbu v historickém prostředí za roky 1996-2001

Vyhlášení 1. ročníku Ceny Klubu Za starou Prahu za novou stavbu v historickém prostředí proběhlo 11. února 2003 v kavárně Tato kojkej (později Mlýnská) na Kampě.

Vítězem se stala dostavba zámku v Praze- Komořanech od Michala Sborwitze.

Podrobněji k finalistům celého ročníku viz článek předsedy ceny prof. Rostislava Šváchy ve Věstníku č. 2003/2 na s. 30-31.

Přehled všech finalistů prvního ročníku Ceny Klubu níže:  

Benešov

Obytný dům s kavárnou, Markéta Cajthamnová a Šárka Sochová.

Fotografie: Obytný dům s kavárnou, Markéta Cajthamnová a Šárka Sochová. Fotografie: Obytný dům s kavárnou, Markéta Cajthamnová a Šárka Sochová. Fotografie: Obytný dům s kavárnou, Markéta Cajthamnová a Šárka Sochová. Fotografie: Obytný dům s kavárnou, Markéta Cajthamnová a Šárka Sochová.

Brno

Palác Kapitol od architektů Gryma, Sapáka a Škrabala.

Fotografie: Dopravní podnik města Brna, tým Novák-Rusín-Valenta-Wahla. Fotografie: Dopravní podnik města Brna, tým Novák-Rusín-Valenta-Wahla. Fotografie: Dopravní podnik města Brna, tým Novák-Rusín-Valenta-Wahla. Fotografie: Dopravní podnik města Brna, tým Novák-Rusín-Valenta-Wahla.

Brno.

Dopravní podnik města Brna, tým Novák-Rusín-Valenta-Wahla.

Fotografie: Palác Kapitol od architektů Gryma, Sapáka a Škrabala. Fotografie: Palác Kapitol od architektů Gryma, Sapáka a Škrabala. Fotografie: Palác Kapitol od architektů Gryma, Sapáka a Škrabala. Fotografie: Palác Kapitol od architektů Gryma, Sapáka a Škrabala.

České Budějovice

Přestavba radnice a novostavba věže, architekti Jiran a Kohout.

Fotografie: Přestavba radnice a novostavba věže, architekti Jiran a Kohout. Fotografie: Přestavba radnice a novostavba věže, architekti Jiran a Kohout. Fotografie: Přestavba radnice a novostavba věže, architekti Jiran a Kohout. Fotografie: Přestavba radnice a novostavba věže, architekti Jiran a Kohout.

Horažďovice

Dům se startovacími byty od týmu Lampa-Pleskot-Rudolf-Tittelbach.

Fotografie: Dům se startovacími byty od týmu Lampa-Pleskot-Rudolf-Tittelbach. Fotografie: Dům se startovacími byty od týmu Lampa-Pleskot-Rudolf-Tittelbach. Fotografie: Dům se startovacími byty od týmu Lampa-Pleskot-Rudolf-Tittelbach. Fotografie: Dům se startovacími byty od týmu Lampa-Pleskot-Rudolf-Tittelbach.

Jestřebí u Brtnice

Kaple Panny Marie Královny od Ladislava Kuby.

Fotografie: Kaple Panny Marie Královny od Ladislava Kuby. Fotografie: Kaple Panny Marie Královny od Ladislava Kuby. Fotografie: Kaple Panny Marie Královny od Ladislava Kuby. Fotografie: Kaple Panny Marie Královny od Ladislava Kuby.

Kostelec nad Černými lesy

Rekonstrukce a dostavba usedlosti od Jana Línka.

Fotografie: Rekonstrukce a dostavba usedlosti od Jana Línka. Fotografie: Rekonstrukce a dostavba usedlosti od Jana Línka. Fotografie: Rekonstrukce a dostavba usedlosti od Jana Línka. Fotografie: Rekonstrukce a dostavba usedlosti od Jana Línka.

Praha-Komořany

Dostavba zámku od Michala Sborwitze.

Fotografie: Dostavba zámku od Michala Sborwitze. Fotografie: Dostavba zámku od Michala Sborwitze. Fotografie: Dostavba zámku od Michala Sborwitze. Fotografie: Dostavba zámku od Michala Sborwitze.