Poslední publikace
Věstník 2024 / 1

Aktuality - Klub za starou Prahu

Podcast Za starou Prahu! Sekce: Klub za starou Prahu

18.05.2024: Podcast Za starou Prahu, který připravude Domácí rada Klubu Za starou Prahu má za sebou sedm epizod a před sebou prázdniny. Pokračovat bychom chtěli opět na podzim. Všechny natočené epizody si můžete poslechnout zde. více »

Laureát 20. ročníku Ceny KZsP již znám!Sekce: Klub za starou Prahu

14.05.2024: Aktualizace 1.6.2024: Ideu klubovní Ceny a zamyšlení nad jejími dvaceti ročníky si můžete poslechnout v podcastu Za starou Prahu. Její zakladatel a předseda Rostislav Švácha spolu s jejím tajemníkem a předsedou Klubu Richardem Biegelem odpovídají na otázky Lukáše Veverky. Na slavnostním večeru byly v kavárně Mlýnská vyhlášeny výsledky 20. ročníku Ceny Klubu Za starou Prahu... více »

Tisková zpráva k 20. ročníku Ceny KZsPSekce: Klub za starou Prahu

13.05.2024: Dvacátý ročník Ceny Klubu Za starou Prahu za novou stavbu v historickém prostředí za rok 2023. Cena Klubu Za starou Prahu, udělovaná od roku 2001 nejlepším novostavbám v historických jádrech měst a vesnic České republiky, dospěla do svého jubilejního dvacátého ročníku. Její výsledky budou vyhlášeny večer 13. května 2024 v kavárně Mlýnská na pražské Kampě.... více »

Vyhlášení jubilejního 20. ročníku Ceny KZsP za novou stavbu v historickém prostředíSekce: Klub za starou Prahu

30.04.2024: Je to neuvěřitelné - 20. ročník je tu!!! Představení finalistů a dekorování vítězů jubilejního ročníku Ceny Klubu Za starou Prahu za novou stavbu v historickém prostředí proběhne 13. května od 19 hod. v kavárně Mlýnská (Všehrdova 449, Malá Strana). Fotografie staveb, které se probojovaly do finále. Ke vzniku Ceny přivedla Domácí radu nespokojenost s kvalitou novostaveb v historickém... více »

Nový díl podcastu Za starou Prahu!Sekce: Klub za starou Prahu

06.04.2024: Reakce na výsledky bedlivě sledovaného soutěžního dialogu již poněkud ochladly, a je tedy na místě se na celou situaci podívat zevrubně a ze širší perspektivy. První ze dvou epizod věnovaných hlavnímu nádraží nás provede širšími vztahy území, historickým vývojem místa a naťukne i jeho budoucnost. Tentokrát s Kateřinou Bečkovou, Veronikou Vicherkovou, Rostislavem Šváchou a Lukášem Veverkou. Epizoda... více »

Klubovní podcast ZA STAROU PRAHU!Sekce: Klub za starou Prahu

23.03.2024: Jednou z dalších možností, jak šířit ideje Klubu a chránit památkové hodnoty Prahy je i náš nový podcast. V něm bude prostor pro aktuální kauzy, pražské dění i historické zajímavosti o klubovní historii a Praze samotné. První epizodu věnujeme obchodnímu domu Máj a jeho motýlům, kteří na něj mají v nejbližší době přistát. Budeme rádi za poslech i zpětnou vazbu! Náš... více »

Proběhl devatenáctý ročník Ceny Klubu Sekce: Klub za starou Prahu

05.06.2023: Devatenáctý ročník Ceny Klubu Za starou Prahu v historickém prostředí zná svého vítěze. Podrobněji ZDE. více »

Vítězné stavby Ceny Klubu Za starou Prahu za rok 2021Sekce: Klub za starou Prahu

21.06.2022: Hlavními vítězi Ceny Klubu Za starou Prahu za novou stavbu v historickém prostředí byli vyhlášení za rok 2021 tentokrát dvě stavby: Dostavba Krajské knihovny v Českých Budějovicích, ateliér Kuba a Pilař, Ladislav Kuba, Tomáš Pilař. Muzeum horozelectví, Turnov, hippodesign, Radím Babák, Ondřej Tobola Přehled finalistů osmnáctého ročníku naleznete ZDE. více »

Omluva fotografovi Martinu FrouzoviSekce: Klub za starou Prahu

04.06.2022: Klub Za starou Prahu publikoval ve svém Věstníku č. 3/2021 článek Milana Patky o podivně pozměněných tvářích a detailech na ”kopii” kalendářní desky Josefa Mánesa na Staroměstském orloji. Článek vzbudil v posledních dnech mediální rozruch a detaily publikované v našem Věstníku přejala mnohá média. Na základě tohoto ohlasu se přihlásil fotograf Martin Frouz s informací, že je autorem publikovaných... více »

Cena Klubu Za starou Prahu za novou stavbu v historickém prostředí 2019-2020Sekce: Klub za starou Prahu

04.10.2021: Vítězové šestnáctého a sedmnáctého ročníku Ceny Klubu budou vyhlášení na slavnostním večeru v kavárně Mlýnská na Kampě dne 4. října 2021 od 19 hod. Přehled finalistů 16. ročníku za rok 2019. Přehled finalistů 17. ročníku za rok 2020. Pro novináře: odkaz na fotografie finalistů za oba ročníky po jednom... více »