Poslední publikace
Věstník 2019 / 3

Zástavba okolí Masarykova nádraží

Architekti: Zaha Hadid, Jakub Cigler
Investor: Penta
Adresa: Na Floreci
Od - do: 2016
Účel stavby: administrativní centrum

6. 3. 2020: Klub Za starou Prahu se podobně jako jiné spolky účastnil podáním námitek procesu EIA (posouzení vlivu na životní prostředí), který se týkal záměru společnosti PENTA na výstavbu administrativního komplexu v okolí   Masarykova nádraží. Podle příslušného zákona měli být proto zúčastněné spolky obeslány informací o zahájení územního řízení. To se však nestalo. Spolky vydaly společnou tiskovou zprávu - viz vývoj kauzy.

Společnost Penta plánuje rozsáhlou výstavbu na bývalých drážních pozemcích v okolí Masarykova nádraží. Koncept nové administrativní čtvrti zpracovala architektka Zaha Hadid.

V současné chvíli probíhá řízení EIA, Klub Za starou Prahu podal do řízení námitky - viz vývoj kauzy.

Fotogalerie

Fotografie: Celkový pohled na návrh nové čtvrti. Fotografie: Vizualizace záměru. Fotografie: Vizualizace záměru. Fotografie: Dominanta navržené čtvrti v ulici Na Florenci. Fotografie: Vizualizace záměru.

Vývoj kauzy

08.03.2020
Tisková zpráva: územní řízení obchází kritiky

30.06.2017
Vyjádření KZSP do řízení EIA - 2

09.08.2016
Vyjádření KZSP pro řízení EIA

Aktuality kauzy

Tisková zpráva: územní řízení o projektu Penty obchází kritiky

08.03.2020: Klub Za starou Prahu se podobně jako jiné spolky účastnil podáním námitek procesu EIA (posouzení vlivu na životní prostředí), který se týkal záměru společnosti PENTA na výstavbu administrativního komplexu v okolí Masarykova nádraží. Podle příslušného zákona měli být proto zúčastněné spolky obeslány informací o zahájení územního řízení. To se však nestalo. Spolky vydaly tuto společnou tiskovou... více »